Kujawy: Bili, podtapiali oraz wozili w bagażniku auta 39-latka

Kujawy: Bili, podtapiali oraz wozili w bagażniku auta 39-latka

Policjanci z Radziejowa zatrzymali trzech mieszkańców Radziejowa, podejrzanych o pozbawienie wolności 39-latka. Zatrzymani przez kilkanaście godzin więzili mężczyznę, bili go, podtapiali oraz wozili w bagażniku auta. Za te czyny grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę po południu sąd w Radziejowie przychylił się do wniosku policjantów oraz nadzorującego sprawę prokuratora i zadecydował, że 20 i 30-letni mieszkańcy Radziejowa trafią tymczasowo do aresztu na trzy miesiące. Wobec trzeciego z podejrzanych(41-latka), prokurator zastosował policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie im zarzutów pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, pobicia oraz usiłowania wymuszenia rozbójniczego pieniędzy.

 

Jak informuje Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP Radziejów sprawa wyszła na jaw w ostatni poniedziałek, kiedy to radziejowscy policjanci ustalili, że trzy dni wcześniej na terenie miasta mogło dojść do poważnego przestępstwa. Policjanci dotarli do 39-letniego mieszkańca powiatu, który miał zostać pozbawiony wolności, a następnie przez wiele godzin dręczony. Sprawcy chcieli od niego wymusić kilka tysięcy złotych. Pokrzywdzony potwierdził, że do takiego zdarzenia doszło. Miał wyraźne ślady pobicia i dręczenia na ciele. Opowiedział wstrząsające szczegóły tego czynu. Mówił, że został siłą wciągnięty do samochodu, a następnie wywieziony poza miasto, gdzie był bity, kopany, uderzany pałką, przypalany papierosami, podtapiany w jeziorze oraz spryskany gazem pieprzowym.

 

Oprawcy wozili go w bagażniku auta i domagali się pieniędzy. W końcu pokrzywdzonemu udało się uciec do domu, jednak był tak wystraszony, że nie zgłosił tego faktu. Jeszcze tego samego dnia radziejowscy policjanci zatrzymali podejrzanych o te czyny. U jednego z zatrzymanych znaleziono gaz pieprzowy i pałkę. W dalszym wyjaśnieniu tej sprawy, pomogli policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Bydgoszczy Zatrzymanym za te czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0