13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Toruń/ 40-latek usłyszał zarzut zabójstwa 69-letniej kobiety

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

40-latek usłyszał w środę w Toruniu zarzut zbrodni zabójstwa 69-letniej kobiety. Grozi mu nawet dożywocie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy. Ciało ofiary znaleziono w jej domu w Lubiczu w poniedziałek.

Szef Prokuratury Rejonowej Toruń-Wschód Przemysław Oskroba poinformował PAP w środę, że zatrzymanemu po kilkugodzinnej obławie mężczyźnie postawiono zarzut zbrodni zabójstwa. 40-latek usłyszał także zarzut wtargnięcia do domu ofiary, jak również kierowania gróźb karalnych wobec jej córki.
Mężczyźnie grozi nawet dożywocie. Sąd przychylił się w środę do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Prokurator Oskroba poinformował, że dla dobra śledztwa na tym etapie nie będzie udzielał szczegółowych informacji o trwającym postępowaniu.
PAP informowała we wtorek rano, że policja po obławie zatrzymała w Toruniu 40-latka, który może mieć związek z zabójstwem 69-latki z gminy Lubicz. Ciało kobiety zostało znalezione w jej domu. Ofiara to teściowa zatrzymanego.
Rzeczniczka prasowa toruńskiej policji asp. Dominika Bocian poinformowała, że do zatrzymania mężczyzny doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Wcześniej — ok. godz. 15 w poniedziałek — policja otrzymała zgłoszenie ws. agresywnie zachowującego się mężczyzny w jednym z domów w podtoruńskiej gminie Lubicz.
Policjanci udali się na miejsce, ale w domu nie zastali agresora, a znaleźli ciało kobiety. Ofiara to matka zgłaszającej potrzebę interwencji kobiety, teściowa 40-latka.
Od tego momentu trwały działania zmierzające do zatrzymania podejrzanego. W akcję zaangażowano m.in. psy tropiące. Obława zakończyła się po godz. 23 w poniedziałek. Policjanci zatrzymali mężczyznę w Toruniu.
Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa wynika, że kobieta miała zostać utopiona w wannie. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

 

twi/ apiech/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520