18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Konwój ONZ i Czerwonego Półksiężyca zaatakowany w Syrii – 12 osób zabitych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Konwój ONZ i Czerwonego Półksiężyca zaatakowany w Syrii, w okolicach Aleppo. Ostrzał miały przeprowadzić rosyjskie lub syryjskie myśliwce.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, 12 osób zostało zabitych. Ogółem w tych okolicach w wyniku dzisiejszych ostrzałów zginęły 32 osoby. Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała jedynie, że 18 z 31 ciężarówek zostało zniszczonych. Ucierpiał też magazyn.
Specjalny wysłannik ONZ do spraw Syrii Staffan de Mistura potępił atak na konwój. Podkreślił, że „oburzenie jest ogromne”, ponieważ konwój był przygotowywany od dłuższego czasu i miał dostarczyć cywilom długo wyczekiwaną pomoc. Była ona skierowana do niemal 80 tysięcy osób. Atak potępiła też Francja.
Syryjska armia ogłosiła dziś koniec trwającego od tygodnia zawieszenia broni, oskarżając rebeliantów o naruszenie go ponad trzysta razy.
Jutro przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Rosji i innych państw zaangażowanych w proces pokojowy w Syrii spotkają się w Nowym Jorku. Rozmowy poprzedzą środową sesję Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęconą Syrii. Mają w niej wziąć udział między innymi amerykański sekretarz stanu John Kerry i rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.
W wyniku trwającego od 2011 roku konfliktu w Syrii zginęło 300 tysięcy osób, a miliony opuściły kraj.

TS/IAR/AFP/rtrs

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520