Komisja weryfikacyjna: decyzje w sprawie Morszyńskiej 27 i Senatorskiej 9

Komisja weryfikacyjna: decyzje w sprawie Morszyńskiej 27 i Senatorskiej 9

Komisja weryfikacyjna zdecydowała o uchyleniu decyzji prezydenta Warszawy o przyznaniu Alinie D. odszkodowania za nieruchomość przy ul. Morszyńskiej 27. Członkowie komisji zdecydowali także o uchyleniu decyzji prezydenta stolicy w sprawie nieruchomości przy ul. Senatorskiej 9 i o odmowie ustanowienie prawa użytkowania wieczystego.

„W przypadku ul. Senatorskiej można powiedzieć, że nieruchomość wraca do miasta” – zaznaczył przewodniczący komisji i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. „Część bardzo ważnej nieruchomości w samym sercu Warszawy wraca do miasta, to jest bardzo dobra informacja dla stolicy” – mówił przewodniczący komisji.

W 2011 roku matka byłego wiceszefa BGN Jakuba R. – Alina D. kupiła prawa i roszczenia do nieruchomości przy ul, Morszyńskiej 27. Alina D. wystąpiła do prezydenta Warszawy o odszkodowanie. W 2012 roku prezydent stolicy ustalił odszkodowanie na rzecz Aliny D. w wysokości ponad 833 tys. zł. Sprzeciw wobec tego odszkodowania wniosła w 2017 roku prokurator Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Zdaniem wiceprzewodniczącego komisji Sebastiana Kalety, decyzja prezydenta Warszawy w sprawie nieruchomości przy ul. Morszyńskiej 27 pokazuje, jak w stołecznym ratuszu rodziny urzędników dorabiały się gigantycznych pieniędzy. „Matka Jakuba R. oskarżona razem z nim w procesie korupcyjnym uzyskała prawie milion złotych w sprawie, w której, zdaniem komisji, miasto nie powinno wydawać decyzji pozytywnej” – mówił wiceprzewodniczący.

Komisja zdecydowała też o wezwaniu na przesłuchanie byłej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Decyzje komisji zapadły na posiedzeniu niejawnym.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Katarzyna Ingram/ap/asCOMMENTS

WORDPRESS: 0