20.4 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego czyli „pierwszy krok do prezydentury RP”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w wyborach i bardzo mocny mandat w Warszawie to jest pierwszy krok do prezydentury RP – powiedział wiceprzewodniczący PO i minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak.

Według sondażu Ipsos Rafał Trzaskowski wygrywa w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy z wynikiem 59,8 proc.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak został w poniedziałek zapytany w Radiu Zet, czy po zwycięstwie w stolicy Rafał Trzaskowski będzie stuprocentowym kandydatem KO na prezydenta Polski.
Ocenił, że „fenomenalne zwycięstwo, bardzo mocny mandat w Warszawie to jest pierwszy krok do prezydentury Rzeczypospolitej i uważam, że to się stało”.
„Taki jest tego polityczny sens” – dodał.
Zastrzegł, że „to, czy będzie on kandydował, to już jest jego decyzja i decyzja różnych środowisk wspierających”.
Zapytany, czy Donald Tusk nie ma ambicji prezydenckich, Siemoniak odpowiedział, że lider PO jest obecnie premierem i jak sądzi, „chce się on na tym koncentrować”.
Na pytanie, czy wyniki wyborów samorządowych przełożą się na funkcjonowanie koalicji rządzącej, Siemoniak odpowiedział, że „nikt nie będzie wyciągał pochopnych wniosków”.
„Umowa koalicyjna nadal obowiązuje. Liderzy na pewno spotkają się, wyciągną wnioski z tego, co wydarzyło się w niedzielę” – powiedział wiceprzewodniczący PO. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520