HomePomorskie

Koalicja Obywatelska w Sopocie: Spacer Jacka Karnowskiego ze Schetyną, Lubnauer i Nowacką

Koalicja Obywatelska w Sopocie: Spacer Jacka Karnowskiego ze Schetyną, Lubnauer i Nowacką

Koalicja Obywatelska poparła kandydaturę ubiegającego się o reelekcję prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Jej liderzy odwiedzili w piątek 18 września nadmorski kurort i przyznali, że „obecny prezydent to dobry gospodarz, który wie, jak zadbać o swoje miasto”.

– Witam panią przewodniczącą Barbarę Nowacką, panią przewodniczącą Katarzynę Lubnauer i pana przewodniczącego Grzegorza Schetynę w Sopocie, gdzie PiS zawsze przegrywa i gdzie przegra znowu – witał swoich gości prezydent Jacek Karnowski. – Sopot jest kolebką Platformy Obywatelskiej, ale można powiedzieć, że również kolebką Nowoczesnej, gdzie mamy wspólny dom, gdzie obowiązują normalne, europejskie reguły. Chcemy, aby dalej w naszym wspólnym domu Sopocie wszyscy czuli się dobrze, sprawiedliwie, uczciwie i cieszyli się z bezpieczeństwa i zdrowia i żeby nikt nie czuł się wykluczony. Ale to zapewnić mogą jedynie kandydaci Platformy Sopocian, którzy należą do Platformy Obywatelskiej, do Nowoczesnej, którzy są także z ugrupowania Przyjazny Sopot. Jesteśmy ludźmi, którzy wierzą w ideały europejskie i które są dla nas niesamowicie ważne – dodawał.

 

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, zapewnił, że „popierania Jacka Karnowskiego co cztery lata to dla PO nie tylko obowiązek, ale i przyjemność”. – Sopot jest dla nas dumą i ciągle bardzo ważną częścią Koalicji Obywatelskiej. Jest perłą nie tylko wybrzeża, ale i całego kraju. To nie tylko piękne miejsca i europejski oddech, ale również wielka praca prezydenta Karnowskiego, kwestia otwartości miasta dla osób z niepełnosprawnościami, wielkie wsparcie dla organizacji pozarządowych, ogromne zaangażowanie Urzędu Miasta i osobiście Jacka Karnowskiego. Życzymy ci, abyś w tych trudnych czasach dla budżetu państwa ograniczył jego wydatki i zamknął sprawę w pierwszej turze – zwracał się do prezydenta Karnowskiego Grzegorz Schetyna. Podczas krótkiej konferencji, zorganizowanej przed Domem Zdrojowym po wspólnie odbytym spacerze po Sopocie, głos zabrały także przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer oraz przewodnicząca Inicjatywy Polskiej, Barbara Nowacka.

 

– Byłam w Sopocie jakiś czas temu i jak patrzę na Sopot teraz, to widzę, jak bardzo się zmienił, widać, jak dobry gospodarz potrafi zadbać o swoje miasto. Te zmiany są duże i wyraźne. Pan prezydent Karnowski wie, co jest potrzebne Sopotowi, pokazał to już niejedną kadencję, w związku z czym jesteśmy spokojni o Sopot przez najbliższe pięć lat – mówiła Katarzyna Lubnauer.

 

– Tak piękne miasto, będące faktycznie dumą nie tylko Trójmiasta, Pomorza, ale i całej Polski, zasługuje na dobre, uczciwe rządy, na gospodarza, który będzie umiał doprowadzić do tego, że będzie jeszcze piękniejsze i jeszcze chętniej witało turystów, ale również dbało o swoich mieszkańców. Bo przecież Sopot to nie tylko piękne molo, ale codzienne życie: drogi, o które trzeba zadbać, przedszkola, które muszą dobrze działać, opieka nad osobami starszymi, ale również dostęp do kultury, edukacji. To przede wszystkim żyjąca tkanka społeczna. I żeby ta tkanka społeczna była szczęśliwa, żeby ludzie chcieli tu mieszkać, muszą mieć gwarancję bezpieczeństwa i demokratycznych rządów. Kiedy słyszymy, że Prawo i Sprawiedliwość będzie finansować tylko te miasta i samorządy, które są po ich stronie, to mówimy: Nie ma mowy. Wygramy samorządy, wygramy wybory i będziemy finansować wszystkich tych, którzy tego naprawdę potrzebują. Nie według barw politycznych, ale według potrzeb mieszkanek i mieszkańców. Jacek Karnowski zadba o to, żeby sopocianom żyło się dobrze – podsumowała Barbara Nowacka.

 

COMMENTS