HomeŚwiat

Kanada: Samochód wjechał w przechodniów w Toronto

Kanada: Samochód wjechał w przechodniów w Toronto

Dziewięć ofiar śmiertelnych i 16 osób rannych- to najnowszy bilans zdarzenia w Toronto, podany przez policję, jak ciężarówka wjechała w przechodniów na jednym ze skrzyżowań .
Kierowca, który początkowo uciekł z miejsca zdarzenia, został schwytany i jest już w policyjnym areszcie. Służby odgrodziły kilka ulic, zamknięto dwie położone najbliżej stacje metra. 
Kanadyjska policja nie ujawniła płci, wieku, ani motywu działania osoby, która kierowała ciężarówką. Pojazd sprawcy został znaleziony kilka przecznic od miejsca zdarzenia.
Do zdarzenia doszło podczas gdy pracownicy okolicznych biur wyszli na przerwę na lunch. Na razie nie wiadomo, czy sprawca działał celowo, czy po prostu- jak twierdzą niektórzy świadkowie- wypadł na łuku z drogi. Są jednak świadkowie, którzy mówią o celowym działaniu kierowcy.
Premier Kanady Justin Trudeau powiedział, że służby badają sprawę. “Łączymy się myślach z bliskimi ofiar” – dodał szef kanadyjskiego rządu.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/BBC&AFP&Reuters&T witter/mile/dyd

COMMENTS