23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Poczekają na zmianę prezydenta. Odmówili Andrzejowi Dudzie przyjęcia medalu z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W internecie zawrzało, kiedy pan Daniel Śleboda napisał na tweeterze, że nie przyjmie złotego medalu od prezydenta RP Andrzeja Dudy, nadawanego za 50-lecie pożycia małżeńskiego. – Rzeczywiście zrobiło się wokół tego straszne zamieszanie… Ale nie było to moją intencją – przyznaje pan Daniel Śleboda z Wałbrzycha. Kim jest człowiek, który odmówił prezydentowi i dlaczego to zrobił?

Pan Daniel i Jadwiga Śleboda to wałbrzyszanie, którzy przez jakiś czas mieszkali w domu rodzinnym pana Daniela w Boguszowie-Gorcach. Małżeństwo, które dotąd wiodło bardzo spokojne życie na emeryturze, nagle znalazło się w centrum zainteresowania dziennikarzy z całego kraju i nie tylko. Jedni biją brawo, inni krytykują, nawet hejtują za decyzję, którą podjęli. – Ale powiedzmy sobie szczerze. Tych negatywnych komentarzy jest około 2-3 procent. Zadzwonił do mnie nawet kolega ze szkoły, którego nie widziałem od lat, że mi gratuluje i popiera. Każdy ma prawo do własnych poglądów. Także ci, którzy nie zgadzają się ze mną – zaznacza pan Daniel Śleboda.

 

Dlaczego odmówił przyjęcia złotego medalu za 50-lecie pożycia małżeńskiego, które nadaje Prezydent RP? – Poczekam aż prezydent się zmieni – zaznacza pan Daniel i podkreśla, że można rozumieć to dwojako, a inteligentni nie muszą czytać tego w sposób dosłowny… – Tak, czy inaczej nie mogę w zgodzie z własnym sumieniem przyjąć odznaki od prezydenta, który powinien stać na straży konstytucji, a tego nie robi. Gdybym to zrobił, to tak jak bym przykładał rękę do demontowania naszego systemu prawnego, naszych wartości, naszej Konstytucji – podkreśla. Uroczystość wręczenia medali parom z długoletnim pożyciem odbędzie się w przyszłym roku, ale już teraz Urząd Stanu Cywilnego wysłał do Państwa Ślebodów pismo w tej sprawie. I właśnie to pismo wywołało lawinę.

 

Kim są pan Daniel i pani Jadwiga Śleboda?Pan Daniel Śleboda i jego żona Jadwiga poznali się w Łasku, gdzie on pełnił służbę w wojsku i pracował, jako mechanik lotniczy. Pani Jadwiga mieszkała z rodzicami i pracowała w Wólczance. Spotkali się z zespole, gdzie razem śpiewali. Po zakończeniu służby pan Daniel zabrał wybrankę serca do Wałbrzycha. Przez wiele lat pracował w hucie Karol, a później w Wamagu i kopalni Thorez. Jego żona bez problemu znalazła pracę w Rafio, a przed emeryturą pracowała w sklepie. Doczekali się dwóch córek i wnuka Mateusza. Czego sobie życzą? – Spokoju i zdrowia. I jeszcze…, żeby prezydent się zmienił…

Adrianna Szurman (aip)

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520