27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

Japonia/ Po siedmiu latach w zoo samiec hipopotama okazał się samicą

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mieszkający w japońskim zoo hipopotam Gen-chan, o którym przez siedem lat sądzono, że jest samcem, okazał się samicą – podała we wtorek BBC. Prawdziwą płeć dużego ssaka potwierdzono przy pomocy testu DNA.

Hipopotam przybył do zoo w japońskim mieście Osaka z Meksyku w 2017 roku. Miał wtedy pięć lat. W dokumentach celnych napisano, że jest samcem. Pracownicy nie kwestionowali tej informacji, ponieważ nowy nabytek zoo był jeszcze cielęciem.

Jednak później, gdy zwierzę urosło, jego opiekunów zaniepokoiło, że nie mogą „wizualnie zidentyfikować męskich narządów rozrodczych”, a Gen-chan „nie wykazuje zachowań typowych dla samców hipopotama” – przekazała BBC.
Rzeczniczka zoo Tennoji w Osace powiedziała we wtorek agencji AFP, że wśród takich typowych zachowań są okrzyki godowe skierowane do samic oraz rozrzucanie odchodów ogonem w celu zaznaczenia swojego terytorium.
„Będziemy dalej robić, co w naszej mocy, by zapewnić komfortowe środowisko dla Gen-chan” – oświadczyła dyrekcja zoo, zapewniając, że imię hipopotama nie zostanie zmienione.(PAP)
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520