26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Kreml: Trump i Putin spotkają się podczas szczytu G20

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Rosji Władimir Putin spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem przy okazji szczytu G20 – powiedział agencji RIA rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow. Szczyt odbędzie się jutro w stolicy Argentyny, Buenos Aires.

Spotkanie zostało odwołane wczoraj przez Donalda Trumpa z powodu przejęcia przez Rosję kilka dni wcześniej ukraińskich okrętów wojennych i ich załóg u wybrzeży Krymu w Cieśninie Kerczeńskiej.
Spotkanie Putina z Trumpem planowane było od wielu miesięcy. Początkowo prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych zamierzali usiąść do stołu rozmów 11 listopada w Paryżu. Sprzeciwił się temu prezydent Francji Emmanuel Macron, według którego organizowanie dwustronnych szczytów w trakcie uroczystości upamiętniających zakończenie I wojny światowej byłoby niestosowne. Drugi termin spotkania Putina z Trumpem wyznaczono właśnie na jutro.
W Cieśninie Kerczeńskiej Rosjanie staranowali, ostrzelali i zajęli dwa kutry opancerzone i holownik, a ukraińskich marynarzy aresztowali i zamierzają postawić przed sądem za nielegalne przekroczenie granicy Federacji. Działania Rosji potępiła Unia Europejska, NATO oraz międzynarodowe organizacje.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./RTR/RIA/dwi/OK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520