18.2 C
czwartek, 2 maja, 2024

Francuzi mistrzami Europy do lat 19

Młodzi wzięli odwet za seniorów. Reprezentacja Francji do lat 19 wygrała Mistrzostwa Europy. W finale pokonała Włochy 4:0. Dwie bramki padły przed przerwą, trzecia i czwarta tuż przed końcem spotkania.

Francja wyszła na prowadzenie już w 6 minucie. Harit wypuścił Augustine. Ten najpierw przyjęciem zabawił się z dwoma obrońcami, a zaraz potem zwodem minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Gol na 2:0 padł niecały kwadrans później. Dośrodkowanie od Michelina wykorzystał Blas. Uderzył głową. Wynik na 3:0 w 82 minucie podwyższył Gelin (asysta – Blas). To nie był koniec. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na 4:0 strzelił bowiem Diop (asysta – Maouassa) Francja, nim w finale pokonała Włochy, w grupie B dała radę Holandii (5:1) oraz Chorwacji (2:0). W półfinale rozprawiła się natomiast z Portugalią (3:1). Na turnieju uległa tylko Anglii (1:2) – w fazie grupowej.

Francja U19 – Włochy U19 4:0 (2:0)
Bramki: Augustin 6’, Blas 19’, Tousart 82’, Diop 90+2
Żółte kartki: Diop, Michelin – Barella, Vitturini, Locatelli, Favilli, Cassata.
Sędziował: Aliyar Aghayev (Azerbejdżan) Spotkanie rozegrano na stadionie Wirsol Rhein-Neckar Arena (Sinsheim, Niemcy)
Francja: Bernardoni – Michelin, Onguene, Diop, Maouassa – Blas (81’ Gelin), Poha (85’ Thuram), Tousart, Mbappe – Harit (90′ Fuchs), Augustine.
Włochy: Meret – Vitturini, Romagna, Coppolaro, Dimarco – Ghiglione (79’ Cassata), Barella, Locatelli, Picchi (46’ Cutrone) – Favilli, Minelli (56’ Edera).