Elton John kończy karierę. Pożegna się z fanami w Krakowie

Elton John kończy karierę. Pożegna się z fanami w Krakowie

Brytyjski piosenkarz ogłosił, że planuje wycofać się z aktywnego życia koncertowego. W ramach swego ostatniego tournee zawita do Krakowa – 4 maja 2019 roku.

 

Występ pod Wawelem będzie częścią trzyletniego tournee „Farewell Yellow Brick Road”, które w spektakularny sposób ma zwieńczyć koncertowy dorobek brytyjskiego artysty. Szczegóły trasy koncertowej Elton John ogłosił podczas konferencji prasowej w Londynie.

– Koncerty zawsze mnie napędzają, dlatego z wielką ekscytacją i pokorą przyjmuję możliwość występowania przed publicznością. Finałowe tournee będzie pełne pasji i kreatywności, które sprawiały moim fanom radość przez ostatnie dekady. Po jego zakończeniu zamknę ten rozdział i pożegnam się z życiem w trasie. Potrzebuję więcej czasu, który chcę poświęcić wychowaniu moich dzieci – oświadczył piosenkarz.

Rozpoczynające się 8 września 2018 roku w Nowym Jorku tournee będzie się składać z ponad 300 koncertów. Nim zakończy się w 2021 roku, obejmie Amerykę Północną, Europę, Azję, Amerykę Południową oraz Australię i Oceanię. 4 maja 2019 roku Elton John zawita do Krakowa, by w Tauron Arenie pożegnać się z tysiącami polskich fanów. Będzie to jego drugi występ pod Wawelem.

Po raz pierwszy zaśpiewał jako jeden z pierwszych artystów, którzy pojawili się w nowo otwartej Tauron Arenie trzy lata temu. Elton John zdobył popularność na początku lat 70. na fali mody glam. Prezentował się na scenie w ekstrawaganckich strojach i niezwykłych okularach. Wielką popularność przyniósł mu wtedy album „Goodbye Yellow Brick Road”.

W następnej dekadzie zwrócił się w stronę bardziej konwencjonalnego popu. W sumie sprzedało się ponad 300 mln jego płyt na całym świecie. Bilety na występ Eltona Johna w Tauron Arenie Kraków będą dostępne od 9 lutego w serwisie www.eventim.pl.

Paweł Gzyl aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0