HomeUSA

Donald Trump oddał hołd św. Janowi Pawłowi II

Donald Trump oddał hołd św. Janowi Pawłowi II

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oddał hołd polskiemu Papieżowi. Amerykański przywódca odwiedził Narodowe Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Waszyngtonie. Prezydentowi USA towarzyszyła pierwsza dama Melania Trump.

Amerykańska para prezydencka udała się do Narodowego Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w kolumnie samochodów. Donald i Melania Trumpowie złożyli wieniec przy pomniku polskiego papieża, przy którym stali w milczeniu przez kilka minut.

Następnie odwiedzili Kaplicę Tajemnic Światła. Znajdują się tam relikwie krwi Jana Pawła II przechowywane w ampułce umieszczonej w ozdobnym relikwiarzu. Relikwie zostały podarowane Najwyższemu Rycerzowi Carlowi Andersonowi przez kardynała Stanisława Dziwisza. Po półgodzinnej wizycie prezydent i pierwsza dama powrócili do Białego Domu.

Narodowe Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Waszyngtonie zostało otwarte w 2001 roku. Jest ono nie tylko miejscem modlitwy, ale również centrum edukacyjnym na temat papieża Jana Pawła II oraz Katolicyzmu.

“W Sanktuarium pielgrzymi z całej Ameryki Północnej zapoznają się bliżej z misją i dziedzictwem jednego z największych papieży w historii, która wciąż inspiruje i przynosi nadzieję w naszym współczesnym świecie” – czytamy w opisie tej instytucji.

IAR/Marek Wałkuski

COMMENTS