21.8 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Chinatown w San Francisco zamyka ulicę, lokale gastronomiczne zyskują miejsce na ogródki

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W walce o przywrócenie turystów i klientów, Grant Avenue w Chinatown w San Francisco zostaje zamknięte dla ruchu samochodowego w weekendy. Pozwala to na przeniesienie działalności na ulicę dzięki czemu klienci już powoli wracają na ten obszar.

Chinatown Merchant Association niedawno zamknęła trzy przecznice Grant Avenue, głównej arterii Chinatown w San Francisco. Samochodami nie można poruszać się tam w weekendy, między godzinami 11:00 a 17:00, od Ulicy California aż po ulicę Washington. Nie ujrzymy tam samochodów, za to ulica odzyskuje życie, które wraca tam dzięki ogródkom rozstawionym na ulicy.

Ten prosty zabieg pozwala wielu małym biznesom na odzyskanie chociaż części klientów w czasie gdy nadal panują obostrzenia. Wracają nie tylko lokalni mieszkańcy ale i turyści, którzy odwiedzają Bay Area. Zamknięcie ulicy pozwala na chociaż częściowe otwarcie w weekendy. Cały lokalny biznes przenosi się wtedy na ulice. Niemożliwa jest obecnie obsługa klientów w lokalach a większość z nich nie ma ogródków. Brak możliwości otwarcia sklepu oznaczał więc dotychczas zerowe przychody.

Chociaż dalej zarobki wielu to zaledwie 10% dochodów w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku, to niemal wszyscy właściciele są zadowoleni z tej decyzji, gdyż tęsknili za klientami chyba równie mocno co sami klienci za nimi.

Obecna ilość odwiedzających Chinatown nie jest wielka ale stale rośnie. Właściciele biznesów mają jednak nadzieję, że obecny ruch zachęci większą ilość potencjalnych klientów.

 

PS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520