11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Salony fryzjerskie w San Francisco zapowiadają otwarcie pomimo zakazów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Setki salonów fryzjerskich i barbershopów na terenie stanu Kalifornia zapowiadają powrót do obsługi klientów wewnątrz lokali. Obecnie mogą świadczyć usługi wyłącznie na zewnątrz ale część z nich twierdzi, że nie jest to realne rozwiązanie problemu.

Na Facebooku oraz Instagramie powstała grupa o nazwie Open Safe California, zrzeszająca ponad 3 tys. fryzjerów. Obecnie, zgodnie z ustawą wydaną przez Gubernatora Newsoma, mogą pracować jedynie na dworze. Co ważne, jedyną usługa jaką mogą świadczyć to obcinanie włosów „na sucho”. Nie pozwala to na np. farbowanie włosów co według części z nich stanowi niemal 95% ich klientów.

Ruch ten zapowiada otwarcie lokali fryzjerskich 17 sierpnia. Właściciele salonów i barbershopów twierdzą, że ich usługi należą do najczystszych i nie są w stanie zrozumieć, czemu nie mogą pracować od tylu miesięcy. Oczywiście zdają sobie sprawę z zagrożeń jakie niesie ze sobą Covid-19  ale zamierzają dołożyć wszelkich starań aby ich usługi wykonywane były w sposób bezpieczny.

Niesie to za sobą ryzyko nałożenia na nich kar finansowych. Część z nich twierdzi jednak, że przynajmniej będzie miała w końcu pieniądze aby w razie potrzeby taką karę zapłacić.

Właściciele salonów zamierzają pikietować pod Kapitolem Stanu Kalifornia we wtorek, wzywając do pełnego otwarcia.

 

PS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520