18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Blisko 70 polskich produkcji fabularnych i dokumentalnych… Rozpoczyna się przegląd filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły 2020

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Blisko 70 polskich produkcji fabularnych i dokumentalnych będzie można zobaczyć podczas przeglądu filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły 2020. Przegląd zaczyna się dziś w warszawskim Kinie Iluzjon i potrwa do 31 stycznia. Orły przyznawane przez Polską Akademię Filmową.

Koordynator przeglądu Rafał Pawłowski wyjaśnia, że ideą przeglądu jest przypomnienie filmów, które można było oglądać w polskich kinach w ubiegłym roku. Na przeglądzie pokazane zostaną filmy, które przez co najmniej tydzień w ubiegłym roku były wyświetlane w kinach. Oprócz filmów fabularnych i dokumentalnych zaprezentowane zostaną również wybrane odcinki seriali – co jest nowością.

Podczas przeglądu – wyjaśnia Rafał Pawłowski – będzie można zobaczyć najlepsze polskie filmy, które zdobyły laury w Polsce i za granicą i teraz rozpoczynają walkę o nominacje do Orłów.
W programie Przeglądu znalazły się między innymi polski kandydat do Oscara i nagrodzony w Gdyni film „Boże ciało” Jana Komasy, czy zdobywca Złotych Lwów w Gdyni „Obywatel Jones” Agnieszki Holland. O nominacje walczy również zdobywca sześciu nagród podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reżyserii Macieja Pieprzycy.

Filmem otwarcia przeglądu (20.00), jak mówi Rafał Pawłowski, jest „Mowa ptaków” w reżyserii Xawerego Żuławskiego. W ten sposób Polska Akademia Filmowa chce uhonorować zmarłego w 2016 roku jednego z największych twórców polskiego kina – Andrzeja Żuławskiego.

Po seansie z kinową publicznością spotka się reżyser filmu oraz jego współpracownicy, między innymi odtwórca głównej roli Sebastian Fabijański, autor zdjęć Andrzej Jaroszewicz, kompozytor Andrzej Korzyński oraz producent Marcin Wierzchosławski.

Pokazom filmów fabularnych, dokumentów i wybranych odcinków seriali będzie towarzyszyło blisko 50 spotkań i dyskusji z ich twórcami. Program przeglądu można znaleźć na stronie internetowej pnf.pl.

Informacyjna Agencja Radiowa IAR /Witold Banach/jf/hm

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520