18 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Afera z fakturami Mateusza Kijowskiego – nowe ustalenia

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, z kont KOD-u do firmy Mateusza Kijowskiego MKM-Studio wpłynęło nie 90 tys. zł, ale ponad 120 tys. zł.

„Rzeczpospolita” poinformowała w czwartek o kolejnych dwóch fakturach wystawionych przez firmę dla KOD. Do firmy Mateusza Kijowskiego MKM-Studio miało wpłynąć ponad 120 tys. zł. Lider Komitetu zapewnia, że zwrócił pieniądze i tłumaczy,że nie udzieli żadnych informacji, bo zabronił mu tego mecenas. Wcześniej podkreślał, że z działalności KOD nie pobiera żadnego wynagrodzenia.

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia KOD Elżbieta Pytlarz nie potwierdziła, czy wyjaśnienia Kijowskiego są zgodne z prawdą. Na oficjalnej stronie Komitetu zamieszczono oświadczenie, w którym poinformowano, że do czasu wykonania audytu finansów KOD członkowie Komisji nie zabiorą głosu w sprawie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi pruszkowska prokuratura. Przeanalizuje faktury wystawione  od marca do sierpnia ubiegłego roku przez Kijowskiego.

Przypomnijmy, 4 stycznia „Rzeczpospolita” ujawniła, że ponad 90 tys. złotych z datków na KOD trafiło na konto firmy informatycznej, której współwłaścicielem jest lider Komitetu Mateusz Kijowski . – Faktury są prawdziwe. Sytuacja jest rzeczywiście niezręczna – powiedział wówczas aktywista.

Eliza Stępień AIP, Fot. Dariuz Gdesz

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520