HomeChicago

Nie żyje Kazimiera Bober – założycielka Kasia’s Deli w Chicago

Nie żyje Kazimiera Bober – założycielka Kasia’s Deli w Chicago

Kazimiera Bober założycielka firmy garmażeryjnej  Kasia’s Deli − nazywana przez amerykańskie media “żywym przykładem realizacji amerykańskiego marzenia” odeszła dziś w nocy.

O śmierci Pani Kazimiery Bober poinformowała rodzina.

Do Chicago przyjechała samotnie, bez dzieci i męża, w 1974 r. z małej miejscowości w Bieszczadach, mając  38 lat.  Po ośmiu latach pobytu przywiozła tu swoje dzieci – Marię i Krzysztofa. Mąż został w Polsce. Delikatesy otworzyli jeszcze w tym samym roku, w grudniu. Najstarsza córka Basia dołączyła do rodziny w 1990 roku. Przez lata cała rodzina poświęcała swoje serce i energię na stworzeniu firmy, która będzie wizytówką polskości na amerykańskiej ziemi.

Kasia ‘s Pierogi zrobiła furorę nie tylko w Chicago, ale również w innych częściach USA. Wiele amerykańskich supermarketów ma w swoim asortymencie pierogi Kasi. Media amerykańskie (m.in. „Chicago Tribune”, „Crain’s Chicago Business” i „Chicago Public Radio”) nazywały Panią Kazimierę “żywym przykładem realizacji amerykańskiego marzenia”.

Była duszą i motorem całego biznesu. Nigdy nie odpoczywała i do ostatnich chwil trzymała rękę na pulsie – tak wspominają Kazimierę Bober członkowie rodziny, pracownicy i przyjaciele.

TS, Fot. Archiwum rodzinne

COMMENTS