HomeSport

ME w zapasach – Michalik brązowym medalistą w kat. do 85 kg

ME w zapasach – Michalik brązowym medalistą w kat. do 85 kg

Tadeusz Michalik wywalczył w Rydze brązowy medal zapaśniczych mistrzostw Europy. Polak rywalizujący w stylu klasycznym w kategorii do 85 kg w walce o trzecie miejsce wygrał z Rosjaninem Jewgienijem Salejewem.
W kategorii do 80 kg Edgar Babajan został wicemistrzem Europy. W finale reprezentant Polski przegrał przed czasem z Niemcem Pascalem Eisele.
Michalik w pierwszej walce wygrał z Azerem Islamem Abbasowem, następnie pokonał Austriaka Amera Hrustanovica, w ćwierćfinale przegrał z Gruzinem Robertim Kobljaszwilim, a w repesażu wygrał z Serbem Petarem Balo.
Babajan w drodze do finału pokonał trzech rywali – Turka Aslana Atema, Ormianina Rafika Manukiana i Rosjanina Ramazana Abaczarajewa.
Arkadiusz Kułynycz w kat. do 75 przegrał pierwszą walkę i odpadł z rywalizacji.
Na mistrzostwach Europy w Rydze Polacy wywalczyli pięć medali – złoty, dwa srebrne i dwa brązowe. Mistrzem Europy został Magomedmurad Gadżijew w kat. do 70 kg w stylu wolny. Srebrne medale wywalczyli Robert Baran w kat. do 125 kg w stylu wolnym i Edgar Babajan w kat. do 80 kg w stylu klasycznym. Brązowe medale zdobyli Roksana Zasina w kat. do 55 kg i Tadeusz Michalik w kat. do 85 kg w stylu klasycznym

Naczelna Redakcja Sportowa PR / Kk

COMMENTS