HomeKultura

“Karol. Człowiek, który został papieżem” po białorusku

“Karol. Człowiek, który został papieżem” po białorusku

Film “Karol. Człowiek, który został papieżem” doczekał się białoruskiej wersji językowej. Odbyły się pierwsze dwa pokazy – najpierw w stołecznym klubie filmowym, a dziś wieczorem w mińskim kościele pod wezwaniem świętych Szymona i Heleny.

Korespondent Polskiego Radia, który był wśród widzów, zauważył, że wiele osób ze łzami w oczach oglądało historię Karola Wojtyły.
Film został przetłumaczony na język białoruski w prywatnym studiu. Andruś Kim – dyrektor projektu, powiedział Polskiemu Radiu, że wraz ze współpracownikami stara się udostępniać białoruskiej publiczności takie obrazy, które mówią o ważnych osobach i wydarzeniach. “Osoba Jana Pawła II jest dla Białorusi bardzo ważna. Chodzi o rozumienie tego, jak Kościół musi reagować na skomplikowane wyzwania i co może dziać się z człowiekiem, gdy podąża za Bogiem” – podkreślił Andruś Kim.
Producent filmowy zwrócił uwagę, że obraz pokazuje również historię naszego kraju. “Historia walki Polski z hitleryzmem i komunizmem, to są bardzo bliskie i ważne tematy również dla Białorusi” – zauważył Andruś Kim. Jego zdaniem, dobrze by się stało, gdyby film “Karol. Człowiek, który został papieżem” w białoruskiej wersji językowej trafił również na szerokie ekrany kin w całym kraju.

IAR/Włodzimierz Pac/Mińsk/em/wk

COMMENTS