10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Zalewska „odzyskała” głos: Nawet jeśli nie dojdzie dziś do porozumienia pomiędzy rządem a związkowcami, egzaminy się odbędą

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska zapewniła, że rząd i samorządy są gotowe do przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych mimo strajku części nauczycieli. Anna Zalewska poinformowała w „Sygnałach Dnia”, że już teraz zgłosiło się kilka tysięcy osób, które podczas egzaminów chcą zastąpić strajkujących.

Minister Anna Zalewska podkreśliła, że rząd jest gotowy do rozmów z związkowcami z ZNP i FZZ i zaprasza ich do podpisania porozumienia, tak jak zrobiła to wcześniej oświatowa „Solidarność”. Jeżeli do tego nie dojdzie, samorządy mają być gotowe do przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego, który rozpoczyna się jutro. Przygotowania, mimo strajku nauczycieli, mają trwać dzisiaj do północy. „Zapraszamy wszystkich nauczycieli z przygotowaniem pedagogicznym. Dziś dodatkowo we wszystkich kuratoriach w miastach wojewódzkich odbędą się konferencje prasowe” – powiedziała Anna Zalewska.

Minister edukacji narodowej zapewniła, że nawet jeśli nie dojdzie dziś do porozumienia pomiędzy rządem a związkowcami, egzaminy się odbędą. Anna Zalewska zaapelowała do nauczycieli by byli przy swoich uczniach. „Samorządowcy dzwonią do nas i informują, że egzaminy się odbędą. Nauczycieli proszę by spędzili te dni z swoimi uczniami a rodziców by się nie denerowali” – powiedziała minister edukacji narodowej.

Strajk nauczycieli rozpoczął się wczoraj, po fiasku rozmów między stroną rządową i Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Związkowcy domagają się podwyżki pensji zasadniczej. Nie wiadomo czy rozmowy zostaną wznowione.

Jutro rozpoczną się egzaminy gimnazjalne. W poniedziałek 15 kwietnia egzaminy ósmoklasisty.

IAR/Lis/zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520