29.1 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

Rząd apeluje o załagodzenie protestu w czasie egzaminów. Co na to ZNP?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wczoraj Beata Szydło zaznaczała, że konieczne jest zagwarantowanie spokojnego przebiegu egzaminów w szkołach. Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych odrzuciły rządowe propozycje porozumienia i w poniedziałek rozpoczęły bezterminowy strajk w szkołach i przedszkolach w wielu miejscach w kraju.

Rząd deklaruje, że jest otwarty na dialog. Wczoraj wicepremier Beata Szydło zwróciła się do Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych z prośbą o to, by rozważyły możliwość dalszych rozmów i podpisania porozumienia. „Żebyście państwo z central związkowych, ze związków zawodowych rozważyli złagodzenie protestu w czasie egzaminów” – apelowała do nauczycieli wicepremier
W ubiegłym tygodniu minister edukacji Anna Zalewska podpisała rozporządzenie dotyczące powoływania składu komisji egzaminujących i nadzorujących egzamin. Wiceminister edukacji Maciej Kopeć mówił, że za przeprowadzenie egzaminu w szkołach odpowiada dyrektor a rozporządzenie ma ułatwić dyrektorowi powołanie zespołów. „Żeby faktycznie dyrektor mógł powołać osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne, czyli kwalifikacje do bycia nauczycielem do zespołów nadzorujących, żeby ten egzamin został przeprowadzony” – mówił Maciej Kopeć. Wiceminister zaznaczył, że jest przekonany, że egzaminy w szkołach się odbędą.
W środę rozpoczną się egzaminy gimnazjalne. W poniedziałek 15 kwietnia egzaminy ósmoklasisty.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/kry

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520