HomePOLSKA

Zakaz wesel w całej Polsce? To nowy pomysł rządu

Zakaz wesel w całej Polsce? To nowy pomysł rządu

Rząd chce wprowadzić całkowity zakaz organizacji wesel w całym kraju – donosi RMF FM. Na razie tego typu ograniczenie występuje tylko w czerwonych strefach. Decyzja w sprawie ma zapaść dziś wieczorem, a jutro zostać ogłoszona.

Jak podaje stacja, organizowanie wesel ma zostać zakazane, ponieważ sytuacja w związku z epidemią koronawirusa cały czas się pogarsza. Rząd ma argumentować, że kończy się już sezon weselny, więc to ograniczenie nie będzie szczególnie bolesne. RMF FM donosi także, że rządzący rozważają wprowadzenie kolejnych ograniczeń w szkołach. Tym razem objąć mają one szkoły podstawowe.

 

Obecnie w strefach czerwonych studenci oraz licealiści, natomiast te zasady mogą objąć także najstarsze klasy szkoły podstawowej. Rząd zastanawiać ma się również nad dalszymi ograniczeniami w kinach i teatrach, gdyż ich działalność obecnie i tak jest nieopłacalna.

 

W poniedziałek weszły w życie nowe zasady. Mianowice w weselach i innych imprezach okolicznościowych – jak np. komunie, czy imprezy rodzinne – udział może brać maksymalnie 20 osób. Zgodnie z rozporządzeniem, uczestnicy takich imprez „mają obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje”.

 

Wykluczona jest także zabawa taneczna. Z kolei w powiatach objętych czerwoną strefą obowiązuje całkowity zakaz organizowania wszelkich imprez.

 

aip

COMMENTS