HomePOLSKA

Jadwiga Emilewicz na temat wprowadzenia nowych obostrzeń: “Rząd nie planuje wprowadzenia takich ograniczeń jak wiosną”

Jadwiga Emilewicz na temat wprowadzenia nowych obostrzeń: “Rząd nie planuje wprowadzenia takich ograniczeń jak wiosną”

– Rząd nie planuje wprowadzenia takich ograniczeń, restrykcji, z jakimi mieliśmy do czynienia wiosną- powiedziała była wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

– Sądzę, że rząd nadal nie planuje wprowadzenia takich restrykcji, z jakimi mieliśmy do czynienia wiosną. Mamy ograniczenia punktowe, głównie, jeśli chodzi o duże zgromadzenia osób – powiedziała Emilewicz w TVN24 w programie “Rozmowa Piaseckiego”. – To jest sytuacja z którą mieliśmy do czynienia wiosną. Wtedy z przedsiębiorcami i organizacjami branżowymi opracowaliśmy protokoły bezpieczeństwa. Dziś musimy do nich wrócić i je przypomnieć. Ustawa jest do tego dobrym kierunkiem – tłumaczyła. Jednocześnie dodała, że “od ubiegłego piątku rozmawia z firmami i będzie apelować do wszystkich posłów i posłanek, aby w swoich okręgach wyborczych robili podobnie”. – Trzeba rozmawiać z firmami i analizować te restrykcje, które są potrzebne do ograniczenia transmisji wirusa – dodała.

 

Emilewicz powiedziała, że “rząd prowadzi rozmowy z branżami, które już zostały dotknięte drugim, miękkim lockdownem”.- To przede wszystkim gastronomia i turystyka, która po przebudzaniu się, znowu rejestruje spadki – wyjaśniała i dodała, że “proponowane są np. ulgi dotyczące składek na ZUS”. Jednak zaznaczyła, że “o takiej wielkości wsparciu, z jakim mieliśmy do czynienia wiosną, czyli ponad 150 miliardów złotych, pewnie nikt dzisiaj nie będzie mówić”i dodała, że “nie wszystkie środki z tarczy finansowej PFR są wykorzystane”.

 

W ostatnich dniach notujemy rekordowe liczby, jeśli chodzi o przyrost zakażeń koronawirusem w ciągu dnia. Tylko według danych z wtorku zanotowano ich ponad 9 tysięcy. Sam minister zdrowia, Adam Niedzielski nie wyklucza, że w przyszłym tygodniu możliwe jest, że w Polsce będziemy mieli nawet 15-20 tys. przypadków koronawirusa dziennie. [polecane]20858901[/polecane] Sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna, dlatego rządzący planują zaostrzyć niektóre obostrzenia, które obowiązują od soboty i poniedziałku. Zapowiedział to Piotr Müller, rzecznik rządu w rozmowie na antenie Programu III Polskiego Radia.

 

aip

COMMENTS