10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Zabójstwo Alicji F. w Rybniku: Do sieci trafił nowy film

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zhakowane konto zamordowanej Alicji z Rybnika zostało zablokowane, ale wciąż pojawiają się nowe… Prokuratura Rejonowa w Rybniku sprawdza, czy haker, który ukradł tożsamość zamordowanej 17-letniej Alicji F. i przejął jej konto na Facebooku, próbował utrudnić śledztwo. W serwisie YT pojawił się kolejny film, który próbuje nakierować na hakerów, którzy włamali się na konto zamordowanej dziewczyny. 

Przypomnijmy: ktoś, korzystając z profilu nieżyjącej nastolatki, sugerował, że za jej morderstwem stoi ktoś inny niż zatrzymany przez policję Adrian P. – Prowadzimy postępowanie zarówno w kwestii ewentualnego przestępstwa dotyczącego ochrony informacji (włamanie na konto), jak również ewentualnego poplecznictwa, czyli tworzenia fałszywych dowodów i innego, bezprawnego utrudniania postępowania karnego w sprawie o zabójstwo – mówi Rafał Łazarczyk, zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku.

 

Na wniosek prokuratury i brata Alicji Facebook zablokował zhakowane konto dziewczyny. Ale powstają następne profile z imieniem i nazwiskiem nieżyjącej albo grupy typu „Alicja F… – żądamy prawdy”, albo „Alicja – znamy prawdę”. Ich członkowie snują teorie spiskowe, m.in. takie, że konto zhakowali użytkownicy alternatywnej sieci, ukrytej dla popularnych wyszukiwarek internetowych, będącej polem działania cyberprzestępców. Taki kierunek wskazuje także ostatnio opublikowany na YT film. Prezentowany jest na nim zapis dźwięku rzekomej rozmowy 15-letniej dziewczyny z jednym z hakerów.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520