23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Wrocławska lekarka ostrzega: „Odsłaniasz kostki, nie będziesz mieć dzieci!”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dziś pogoń za modą, spodnie z dziurami, chodzenie w mróz bez czapek, a jutro nie tylko przeziębienie, ale nawet zapalenie dróg oddechowych lub jajników, a nawet bezpłodność. Wrocławska lekarka przestrzega przed zbyt lekkim ubieraniem się zimą.

Odsłonięte kostki, spodnie z dziurami, dekolty i goła głowa to niemal codzienny widok na ulicach Wrocławia. Także zimą, gdy za oknem mróz.

 

– Jestem lekarzem rodzinnym od kilkunastu lat i mamą trójki dzieci, w tym dwójki dorastających, więc obserwuję te trendy, które nie są zbyt fortunne – ocenia dr Urszula Grata-Borkowska z Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

 

Lekarka tłumaczy, że chodzenie w mroźne dni z odsłoniętymi częściami ciała doprowadza do szybszego wychładzania organizmu i obniżenia odporności. – Jesteśmy przez to bardziej narażeni na infekcje wirusowe. W niebezpieczeństwie są nasze drogi oddechowe czy układ moczowy – przestrzega lekarz.

 

Przeziębienie czy poważna infekcja wirusowa dróg oddechowych nie są jedynym ryzykiem. Przez odsłanianie ciała w mróz można narazić się na większe kłopoty, nawet na zapalenie nerek. A dziewczęta powinny być świadome, że takie postępowanie, wynikające z chęci bycia na czasie, może przynieść w przyszłości poważne konsekwencje.

 

Skutkiem mogą być nawet problemy z płodnością. – Często dochodzi do zapalenia układu rodnego, na przykład do zapalenia jajników. Skutki mogą być długofalowe. Zdarza się, że na początku zapalenie przebiega bezobjawowo, a po latach może pojawić się problem z zajściem w ciążę – uczula dr Grata-Borkowska.

 

BO aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520