17.2 C
piątek, 3 maja, 2024

Wyniki wtorkowych meczów ligi NBA

San Antonio Spurs pokonali na wyjeździe Toronto Raptors 108:106 w najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym meczu ligi NBA. W innym spotkaniu Washington Wizards Marcina Gortata odnieśli cenne zwycięstwo, pokonując u siebie Boston Celtics.

Mecz w Toronto był konfrontacją wiceliderów obu Konferencji. Zespoły zagrały w nieco osłabionych składach; w szeregach gospodarzy zabrakło lidera, DeMara DeRozana; goście wystąpili bez m.in. Kawhi Leonarda i Pau Gasola.
Długo wydawało się, że zespół z Toronto odniesie zwycięstwo; do przerwy wygrywał 13 punktami, ale na początku IV kwarty było już 79:79, a końcówka należała do gości. Najwięcej dla zespołu z Teksasu, 21 punktów rzucił LaMarcus Aldridge; najskuteczniejszy w szeregach Toront Kyle Lowry zdobył 30 punktów.
San Antonio odnieśli 36. zwycięstwo w 45. meczu sezonu i utrzymali 2. miejsce w tabeli Zachodu. Liderem tej Konferencji pozostają Golden State Warriors z bilansem 38 zwycięstw i 7 porażek. Trzecie miejsce na Zachodzie zajmują Houston Rockets (34-14), a tuż za nimi są Los Angeles Clippers, którzy przegrali na wyjeździe z – do niedawna najsłabszym zespołem ligi – Philadelphia 76ers 110:121. Najwięcej dla ekipy z Filadelfii 19 punktów, rzucił Nerlens Noel; najskuteczniejszy w ekipie gości był Jamal Crawford – 27 punktów. Zespół z Filadelfii jest 13. na Wschodzie

Liderem Konferencji Wschodniej są Cleveland Cavaliers (30-13) i wyprzedzają Toronto (28-17) oraz Boston Celtics (26-18), mimo porażki tego klubu w wyjazdowym meczu z Washington Wizards 108:123. Stołeczny klub pozostaje 5. na Wschodzie, a w meczu z Boston Celtics 16 pkt. zdobył Marcin Gortat. Najsłabszym zespołem Wschodu, a zarazem całej ligi są Brooklyn Nets (9-35).