HomeCiekawostki

Wynajem luksusowych willi w Grecji jednym z najtańszych w Europie

Wynajem luksusowych willi w Grecji jednym z najtańszych w Europie

Wynajem luksusowych willi w Grecji należy do jednych z najtańszych w Europie. Tak wynika z raportu jednej z międzynarodowych firm zajmujących się nieruchomościami. Wyjątek stanowią ekskluzywne domy na popularnej greckiej wyspie Mykonos.

 
Ze względu na kryzys ekonomiczny ceny za wynajem luksusowych posiadłości w Grecji mocno spadły. Staniały też same nieruchomości. Tym samym są one o wiele bardziej atrakcyjne niż wille na Ibizie, Majorce, w Cannes czy Saint-Tropez we Francji albo na Capri we Włoszech. W rezultacie wielu zagranicznych inwestorów kupuje luksusowe posiadłości głównie na popularnych greckich wyspach, a następnie wynajmuje je cudzoziemcom.

Popyt bowiem na nie zarówno ze względu na lokalizację, jak i stosunkowo niskie ceny jest spory. Wysokie stawki wynajmu utrzymują się jedynie na greckiej wyspie Mykonos, którą chętnie odwiedzają między innymi hollywoodzkie gwiazdy i potentaci finansowi, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu. Za wynajęcie na trzy miesiące średniej wielkości willi z trzema sypialniami i prywatnym basenem trzeba tam zapłacić 120 tysięcy euro.

(IAR)/Beata Kukiel-Vraila/ Ateny/sk

COMMENTS