11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Jemen: 10 dzieci ofiarami nalotu na szkołę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dziesięcioro dzieci zginęło w nalocie na szkołę w Jemenie, a 28 zostało rannych – poinformowali Lekarze Bez Granic na Twitterze. Uczniowie mieli od 6 do 14 lat. Do nalotu doszło w miejscowości Haydan, leżącej w prowincji Sada na północy kraju.
Informacje o śmierci nieletnich potwierdził UNICEF. W wydanym oświadczeniu organizacja podkreśliła, że w ciągu ostatnich tygodni doszło do eskalacji przemocy w Jemenie, a w konsekwencji do wzrostu liczby rannych i zabitych dzieci.
Od marca zeszłego roku sunnicka koalicja złożona z państw arabskich zwalcza wspieranych przez Iran szyickich rebeliantów Huti. Kontrolują oni Sanę wraz z rozległymi terytoriami w północnej i zachodniej części kraju. Rzecznik koalicji zaprzecza jakoby jej siły zbombardowały szkołę. Według niego bomby zostały zrzucone na obóz szkoleniowy rebeliantów, którzy rekrutowali też osoby niepełnoletnie.
Kierujący koalicją Saudyjczycy chcieliby, aby władzę w całym kraju przejął uznawany przez wspólnotę międzynarodową prezydent Abd ar-Rab Mansur al-Hadi. Obecnie rządzi on jedynie południową częścią Jemenu.

(IAR)/afp/Twitter@MSF/unicef.org/esz/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520