“Wyborowa” niedziela: Konwencja PiS w Jasionce

“Wyborowa” niedziela: Konwencja PiS w Jasionce

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że celem jego partii jest zrównanie poziomu rozwoju ekonomicznego Polski z jej zachodnimi sąsiadami. Podczas regionalnej konwencji PiS w Jasionce koło Rzeszowa Jarosław Kaczyński podkreślił, że musi przy tym zostać zachowana polska suwerenność. “Mamy wielki cel. Tym wielkim celem jest doprowadzenie do tego, by Polska stała się krajem pod względem rozwoju ekonomicznego i poziomu życia równym naszym sąsiadom z zachodu – powiedział prezes PiS. “Ale równocześnie, żeby zachowała swoją tożsamość, swoje wartości, swoją wiarę, czyli swoją wolność” – podkreślił Jarosław Kaczyński.
Jarosław Kaczyński zaznaczył podczas przemówienia, że Podkarpacie ze swoim zasobem kulturowym, przywiązaniem do wiary katolickiej i tradycji może być motorem dla całego kraju. Były premier podkreślił, że w budowie Polski trzeba kierować się zasadą “chcieć to móc”. Ta zasada sto lat temu doprowadziła do niepodległości, a dziś musi doprowadzić do Polski bogatej, silnej i wielkiej – powiedział prezes PiS. Jarosław Kaczyński zaznaczył, że inwestycje infrastrukturalne i dobre pomysły mogą pomóc przedsiębiorcom. Dodał, że zyska na tym cała Polska.
Podczas konwencji głos zabrał również premier Mateusz Morawiecki, który powiedział, że PiS pokazał, jak naprawa finansów i instytucji publicznych idzie w parze z patriotyzmem.” Wola naprawy finansów publicznych musi iść w parze z patriotyzmem” – podkreślił szef rządu.
Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył również podczas spotkania, że to PiS, a nie PLS reprezentuje prawdziwe wartości ruchu ludowego.
Szef rządu zapowiedział także zwiększenie wydobycia gazu na Podkarpaciu. Szef rządu podkreślił, że w ciągu pięciu lat wydobycie gazu zwiększy się o 28%, a zasobów wydobywalnych o 64%. Mateusz Morawiecki dodał, że w 128 podkarpackich gminach wzrosną wpływy z tytułu wydobycia gazu.
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował również, by wyłączyć z bieżących sporów politycznych sprawy polskiej racji stanu. Szef rządu mówił o potrzebie odbudowy naszego państwa na fundamencie solidarności, sprawiedliwości i uczciwości, które są źródłem siły. Mateusz Morawiecki przypomniał, że w 1980 roku Polacy, mimo różnic, współpracowali ze sobą i tak powstała Solidarność. “Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe współpracować nawet z opozycją” – powiedział szef rządu.
Wybory samorządowe odbędą się 21 października tego roku, a druga tura – tam, gdzie będzie to potrzebne w przypadku wójtów, burmistrzów, czy prezydentów miast, 4 listopada.

IAR/wcześ/sp/dw

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0