HomePOLSKA

“Wyborowa” niedziela: Konwencja Koalicji Obywatelskiej w Warszawie

“Wyborowa” niedziela: Konwencja Koalicji Obywatelskiej w Warszawie

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna powiedział, że PO dostało od wyborców lekcję, którą odrabia. Podczas konwencji wyborczej Komitetu Obywatelskiego w Warszawie, Grzegorz Schetyna mówił, że PO miało swoje osiągnięcia, ale nie wszystko jest powodem do chluby.
“Mięliśmy swoje osiągnięcia i jesteśmy z nich dumni, ale są sprawy, którymi nie zajęliśmy się odpowiednio albo z którymi się spóźniliśmy ” – mówił Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO podkreślił, że nie upiera się przy pomysłach, tylko dla tego, że były pomysłami PO.
Podczas konwencji głos zabrał również kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski, który powiedział, że stawia na poprawę komunikacji w stolicy. W trakcie konwencji Rafał Trzaskowski przedstawiał najważniejsze propozycje dla wyborców. “Planujemy cały system komunikacji, który będzie działał jak krwiobieg i będzie w stanie rozwiązać większość komunikacyjnych problemów stolicy” – mówił kandydat.
Rafał Trzaskowski dodał, że chce walczyć ze smogiem w Warszawie. “Chcemy, żeby nasze miasto się jak najbardziej zazieleniło” – mówił kandydat na prezydenta Warszawy.
Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Jeśli w tym dniu żaden z kandydatów na prezydenta, burmistrza lub wójta nie otrzyma ponad połowy głosów, II tura odbędzie się 4 listopada.

IAR/wcześ/sp/dw

COMMENTS