HomeDolnośląskie

Wrocław. Wyrok na niemieckiego policjanta, który umówił się w Polsce na seks z 13-latką

Wrocław. Wyrok na niemieckiego policjanta, który umówił się w Polsce na seks z 13-latką

Policjant został dziś (piątek, 28 grudnia) skazany przez wrocławski sąd za umawianie się przez internet na seks z trzynastolatką. Wpadł dzięki prowokacji. 

Mike S. nie wiedział, że nie rozmawia z dziewczynką, a z panią detektyw. Kara to pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Mężczyzna ma też zakaz zbliżania się do dzieci na mniej niż 20 metrów. Wyjątkiem są członkowie jego rodziny. W sądzie tłumaczył, że myślał że umawia się z osiemnastolatką. Ma słaby wzrok i pomylił trójkę z ósemką.

 

Mike S. jest niemieckim policjantem, choć mieszka w Polsce – niedaleko granicy. W ubiegłym roku w marcu zatrzymano go we wrocławskim hotelu Wieniawa. Przyjechał tu – twierdziło oskarżenie – na spotkanie z „dziewczynką” poznaną w sieci. Nie wiedział, że to podstęp „łowców pedofilów”. Dowodów prokuraturze dostarczyli kobieta, która udawała trzynastolatkę i współpracujący z nią, znany wrocławski „łowca pedofilów” Krzysztofa D.

 

On też namierzył ogłoszenie policjanta z Lipska i prowadził z nim korespondencję. Jako czternastolatka. Umówił się na spotkanie w Legnicy, ale mężczyzna nie przyszedł. Kilka tygodni później Niemiec wpadł w hotelu we Wrocławiu.

 

Legnicki sąd kilka miesięcy temu skazał Mika S. na grzywnę. Wrocławski uznał, że więzienie w zawieszeniu to wystarczająca kara. Nie uwierzył w wersję podawaną przez oskarżonego jakoby ten był przekonany, że rozmawia z osiemnastolatką. Mężczyzna przekonywał, że ma słaby wzrok i jak jego rozmówczyni pisała o swoim wieku, to pomylił trójkę z ósemką.

 

Sąd ocenił, że to nie może być prawda. Podająca się za małą dziewczynkę pani detektyw wielokrotnie w czasie rozmów nawiązywała do wieku trzynastolatki. Oskarżony nie mógł się pomylić. Niewiarygodne jest też tłumaczenie o słabej znajomości języka polskiego. Sąd uznał za dowiedzione, że Mike S. sprawnie porozumiewa się po polsku.

 

Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżony może złożyć apelację do Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

 

 

COMMENTS