7.4 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI OBERSTDORF 2018

TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI OBERSTDORF 2018. W niedzielę 30 grudnia odbędzie się pierwszy konkurs 67. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Na początek skoczków czeka rywalizacja w niemieckim Oberstdorfie. Przed rokiem wygrał tam Kamil Stoch, który zwyciężył również w pozostałych konkursach TCS 2017/18. Zobaczcie szczegółowy terminarz konkursu w Oberstdorfie oraz całego Turnieju Czterech Skoczni. Sprawdźcie, kiedy skaczą Polacy oraz jakie są zasady rozgrywania Turnieju Czterech Skoczni [TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI 2018/19, TCS OBERSTDORF, TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI OBERSTDORF, TCS TERMINARZ].

Turniej Czterech Skoczni

Pierwsza część sezonu była bardzo udana dla polskich skoczków. Po siedmiu rozegranych konkursach Piotr Żyła jest wiceliderem Pucharu Świata, natomiast Kamil Stoch znajduje się na 3. miejscu. W obecnym sezonie Piotr Żyła aż pięciokrotnie stawał na podium (3 razy był drugi i 2 razy trzeci), natomiast Kamil Stoch był dwukrotnie trzeci. Drużynowo Polacy wygrali na inaugurację sezonu w Wiśle.

Turniej Czterech Skoczni 2018/19

Dość nieoczekiwanie liderem Pucharu Świata jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk wygrał w tym sezonie aż 4 konkursy i dwa razy stawał na najniższym stopniu podium. Przez wielu ekspertów uznawany jest za faworyta Turnieju Czterech Skoczni. Nie wiadomo jednak, czy Kobayashi poradzi sobie z presją, która będzie na nim ciążyła.

Turniej Czterech Skoczni – terminarz

Kamil Stoch również przystąpi do Turnieju Czterech Skoczni jako jeden z faworytów. Trzykrotny mistrz olimpijski w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zdobył złoty medal Mistrzostw Polski i wszystko wskazuje na to, że przed TCS jest w znakomitej formie. Polak będzie bronił tytułu sprzed roku, kiedy powtórzył wyczyn Svena Hannawalda, wygrywając wszystkie cztery konkursy. Przypomnijmy, że przed dwoma laty również triumfował Kamil Stoch. Turniej Czterech Skoczni 2018/19 rozpocznie się już 29 grudnia

Skoki narciarskie Oberstdorf 2018

Kibice w Polsce liczą również na Piotra Żyłę, który znajduje się obecnie w życiowej formie. Popularny „Wiewiór” skacze jak natchniony i z pewnością będzie chciał powtórzyć sukces z sezonu 2016/17, kiedy zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni.

TCS 2018/19 – kiedy skaczą Polacy?

Przed rokiem bardzo wysokie 6. miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Dawid Kubacki. Stefan Hula był 12., Piotr Żyła 15., Maciej Kot 23., a Jakub Wolny 38. W tegorocznej edycji Polskę reprezentować będzie aż siedmiu zawodników. Poniżej przedstawiamy oficjalny skład reprezentacji Polski na Turniej Czterech Skoczni 2018/19:

TCS Oberstdorf 2018

Kamil Stoch ma dużą szansę zapisać się na kartach historii i wygrać trzy razy z rzędu Turniej Czterech Skoczni. Do tej pory ta sztuka udała się Bjoernowi Wirkoli, ale było to ponad pół wieku temu. Chętnych do wygrania TCS jest w tym roku jednak wielu. Rywalizacja w tym sezonie jest bardzo wyrównana i z pewnością tacy zawodnicy jak Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Andreas Wellinger czy Stefan Kraft będą się liczyli w walce o zwycięstwo.

Skoki narciarskie – kiedy skaczą Polacy?

Polscy skoczkowie znajdują się w dobrej formie, co potwierdzili podczas świątecznego konkursu w Zakopanem, gdzie rozgrywane były Mistrzostwa Polski. Wygrał Stoch przed Dawidem Kubackim i Stefanem Hulą. Czwarty był Maciej Kot, piąty Jakub Wolny, a szósty Piotr Żyła.

Skoki narciarskie Oberstdorf 30.12.2018

Podczas Turnieju Czterech Skoczni rozegrane zostaną cztery konkursy, po dwa w Niemczech i Austrii. Inauguracyjne zawody odbędą się 30 grudnia w Oberstdorfie, a już 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen zostanie rozegrany noworoczny konkurs. Po kilku dniach przerwy rywalizacja przeniesie się do Austrii. 4 stycznia odbędzie się konkurs w Innsbrucku, a dwa dni później w Bischofshofen. Konkursy podczas Turnieju Czterech Skoczni są rozgrywane według systemu KO. W weekend rusza 67. Turniej Czterech Skoczni

źródło: TVN/x-news