15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Wizz Air otwiera nowe trasy i powiększa bazę w Pyrzowicach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W czwartek 9 marca przedstawiciele linii Wizz Air ogłosili powiększenie swojej bazy samolotów na lotnisku Katowice Airport o jedną maszynę – Airbusa A320. Ponadto przewoźnik potwierdził uruchomienie 5 nowych tras z Katowic, do miast europejskich.

Jednym z nowych – sezonowych – kierunków, z jakich będą mogli od 18 czerwca korzystać pasażerowie będzie Split w Chorwacji. Jak powiedział Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji linii Wizz Air, ten kierunek już teraz cieszy się sporym powodzeniem wśród pasażerów z Polski, ale na razie loty realizowane są w Warszawy. – Wierzymy, że z Katowic, kierunek chorwacki odniesie podobny sukces – skomentował. Cena biletów do Splitu będzie się zaczynała od 169 zł a samolot w okresie wakacyjnym będzie latał w środy i niedziele.
Ponadto Wizz Air uruchomi w tym roku jeszcze 4 kolejne nowe trasy. Na Maltę i do Rejkiawiku pierwsze samoloty wystartują w piątek 10 marca. Ceny biletów to odpowiednio 119 zł i 209 zł. W sobotę 11 marca wystartuje pierwszy rejsowy samolot do Katanii na Sycylii (bilet 109 zł) a dzień później do Lizbony (bilet 209 zł). Ponadto Wizz Air ogłosił, że powiększa swoją bazę samolotów na lotnisku Katowice Airport. Do obecnej – liczącej 5 maszyn – bazy, dołączy Airbus A320.
Nowy samolot to inwestycja warta 98 mln dol., dzięki której zatrudnienie na samym lotnisku wzrośnie o 36 miejsc pracy. Już teraz Wizz Air zatrudnia w Pyrzowicach ponad 200 osób. – Współpraca z Wizz Airem jest dla naszego lotniska bardzo ważna. W ubiegłym roku obsłużyliśmy około 3,2 mln pasażerów. Szacujemy, że w tym roku uda się osiągnąć pułap 3,6 mln. Wizz Air ma około 10 proc. wkładu w ten wzrost – powiedział Leszek Budka, wiceprezes GTL Katowice, zarządcy lotniska.

aip, Fot. Tomasz Kłyta

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520