3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Frontex będzie miał na stałe swoją siedzibę w Warszawie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

– Dzisiejszy dzień jest dobrym dniem dla Polski i agencji Frontex, która na stałe będzie miała swoją siedzibę w Warszawie – powiedział w czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Zgodnie z decyzją rządu, działka przy ul. Racławickiej zostanie przekazana na rzecz Frontexu, który wybuduję tam swoją nową siedzibę.

– Agencja będzie mogła się rozwijać, jeżeli chodzi o swoją działalność. Dziękuję polskiemu rządowi – powiedział dyrektor wykonawczy agencji Fabrice Leggeri. Jak podkreślił, podpisanie porozumienia z Polską ma kluczowe znaczenie dla rozwoju agencji. – Oznacza ono, że na przestrzeni kolejnych lat Frontex będzie rozwijać się, mając pewność co do swojej przyszłości w Polsce. Dotyczy to między innymi uzgodnionego statusu prawnego agencji i jej pracowników, których dzieci będą mogły uczęszczać do akredytowanej szkoły europejskiej, która powstanie w Warszawie – zaznaczył.

– Stojąc na straży granicy Polski, stoimy na straży bezpieczeństwa całej Unii Europejskiej – przekonywał minister Błaszczak.

Porozumienie w sprawie siedziby zostanie teraz przekazane do ratyfikacji przez polski parlament.

Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej powstała w październiku 2016 roku na bazie Fronteksu, agencji, która już od przeszło dekady koordynuje współpracę operacyjną państw członkowskich UE na jej zewnętrznych granicach. Wraz z rozszerzeniem swoich funkcji i zakresu działalności, agencja planuje zwiększenie zatrudnienia z obecnego poziomu 400 pracowników do 600 na koniec bieżącego roku i do 1000 w 2020 roku – poinformował Wydział prasy polskiego przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.

Jakub Oworuszko AIP, Fot. Andrzej Szkocki

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520