11.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Pub OK

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

To już tradycja, że pierwszy mini sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się jeszcze w starym roku, w okresie świątecznym i w OK Pub. Tak też stało się i tym razem.

W piątek, 30 grudnia do OK Pub przybyli ci, którzy mają otwarte serca na pomaganie i nie szczędzą dolarów na pomoc. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła od spokojnego „grania”. Jako pierwszy wystąpił Sławeek Wilczyński, czyli Nejbers. Jego akustyczne granie na gitarze zachęcało do śpiewu. Nic więc dziwnego, że z czasem jego śpiewowi towarzyszył pokaźny chórek publiczności.

Po krótkiej przerwie odbyła się pierwsza licytacja. Oczywiście jak zawsze sztab w Chicago dostał kilka upominków prosto z Polski, ze sztabu głównego WOŚP. Walka o oryginalną koszulkę 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była zacięta, gdyż mamy kilku kolekcjonerów w Chicago, którzy mają pokaźną kolekcję WOŚP-owych koszulek z każdego roku.

Jako drugi zespół na scenie pojawił się Good Piple Band, w skład którego wchodzą Dariusz Sojka, Eryk Nowak, Jaroslaw Irytowski i Marek Barzycki. Ich występ wzbudził duże zainteresowanie publiczności, zwłaszcza, że zaprezentowali doskonale znane utwory z polskiej sceny muzycznej.

Główną częścią wieczoru, a raczej nocy była licytacja jersey z podpisem Patricka Kane, znakomitego hokeisty Chicago Blackhawks, który dosłownie dzień przed mini sztabem zdobył swoją 700 bramkę. W rezultacie koszulka została zlicytowana za $620. Wśród innych licytiwanych przedmiotów warto wspomnieć o piłce z podpisem legendarnego gracza i trenera Chicago Bears – Mike’a Ditki, krążku z podpisem Keitha czy o złotym serduszku – wisiorku, który z pewnością pięknie będzie prezentował się na szyi jakieś pani.

Za nami pierwsy mini sztab, a przed nami kolejne WOŚP-owe granie. Zapraszamy wszystkich do udziału w imprezach przygotowanych przez chicagowski sztab WOŚP, do wspólnych licytacji, do składania donacji. W końcu gramy w szczytnym celu – dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

A oto rozkład jazdy – sprawdź, gdzie możesz przyłączyć się do WOŚP w Chicago i stać się częścią tego ogromnego przedsięwzięcia, które już 25 lat jednoczy Polaków na całym świecie.

 

RED. Tekst MS/fot. Jacek Flisiak

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520