18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Węgry: Przegląd filmów polskich w Budapeszcie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Budapeszcie rozpoczął się przegląd polskich filmów zorganizowany z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Podczas przeglądu, przygotowanego przez Instytut Polski w Budapeszcie oraz budapeszteńskie kino Urania, zostanie wyświetlonych dziewięć polskich filmów, których fabuła jest związana z ważnymi wydarzeniami historii Polski. 
Przegląd rozpoczął się filmem Michała Kwiecińskiego pt. „Jutro idziemy do kina”, który na przykładzie losów trzech przyjaciół, maturzystów z 1938 roku, przedstawia tragiczne losy pokolenia ówczesnych dwudziestolatków. Podczas przeglądu filmowego węgierska publiczność będzie mogła obejrzeć dzieła polskiej kinematografii, jak np. „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, „Pianista” Romana Polańskiego czy „Powstanie Warszawskie” w reżyserii Jana Komasy. W ramach przeglądu zostaną wyświetlone również filmy Ryszarda Bugajskiego, Antoniego Krauze, Janusza Zaorskiego czy Jerzego Hoffmana.
Projekcje polskich filmów odbędą się w zabytkowym, secesyjnym kinie Urania w Budapeszcie. Cykl wydarzeń zakończy w grudniu najnowszy film Pawła Pawlikowskiego pt. „Zimna wojna”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Daniel Borzon, Budapeszt/em/OK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520