12.3 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

W niemieckim parlamencie piętnowano sytuację w Polsce i na Węgrzech. Prezydent Duda interweniował u prezydenta Niemiec

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Podczas wizyty na Łotwie prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem w związku z wysłuchaniem w Bundestagu na temat sytuacji w Polsce i na Węgrzech. Rozmowa dotyczyła też składu osób uczestniczących w dyskusji w niemieckim parlamencie. Taką informację przekazał Polskiemu Radiu szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. 

W dzisiejszej debacie „Prawa człowieka w niebezpieczeństwie – demontaż praworządności w Polsce i na Węgrzech” wzięła udział między innymi Ludmiła Kozłowska. Obywatelka Ukrainy i prezes Fundacji Otwarty Dialog została deportowana w połowie sierpnia z terytorium Unii Europejskiej do Kijowa poprzez alert, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen. Jak informował wczoraj Onet, aktywistka otrzymała jednak wizę Niemiec.

Według infromacji przekazanych przez Krzysztofa Szczerskiego, prezydent Duda powiedział prezydentowi Niemiec, że tego typu przedsięwzięcia nie służą budowie dobrych relacji i zaufania pomiędzy obu krajami. „Piętnowanie w parlamencie innego kraju polskich władz za to, że realizują program wyborczy, który uzyskał demokratyczną legitymację ze strony społeczeństwa jest w opinii prezydenta sprzeczne z europejskimi wartościami. Prezydent Niemiec obiecał zainteresowanie tą sprawą” – zaznaczył minister Krzysztof Szczerski.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Karol Darmoros, Ryga/OK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520