HomeKultura

Warszawskie Targi Książki

Warszawskie Targi Książki

W Zamku Ujazdowskim w Warszawie zaprezentowano program Warszawskich Targów Książki. W dniach 17- 20 
maja na Stadionie Narodowym weźmie w nich udział blisko 800 wystawców z 32 krajów. 
Wiodącym tematem targów będzie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.Tej tematyce poświęcone będą dyskusje, dotyczące przemian w sferze kultury, polityki, gospodarki, obronności, które dokonały się na przestrzeni ostatnich 100 lat. Dyrektor targów Jacek Oryl w rozmowie z Polskim Radiem zapowiada premierę albumu “Polska 100 lat”, odnoszącego się do tych przemian. “Przepiękny albyum z esejami intelektualistów, bogato ilustowiana książka” – mówi Jacek Oryl. W programie targów jest specjalna zakładka Polska 100 lat niepodległości, gdzie można znaleźć pozycje dotyczące rocznicy.
Nowością tegorocznych targów książki będzie strefa spotkań z autorami kryminałów, fantastyki i gier komputerowych. Jacek Oryl zwraca uwagę, że ciekawie zapowiada się strefa kultury górskiej, gdzie 18 i 19 maja odbywać się będą spotkania z himalaistami młodej i starszej generacji, między innymi z Krzysztofem Wielickim, Denisem Urubko, Aleksandrem Lwowem, Anną Kamińską czy Anną Milewską. Specjalny pokaz zdjęć przygotował także Tatrzański Park Narodowy.
W 9. Warszawskich Targach Książki weżmie udział blisko 800 wystawców z 32 krajów, w tym z Afganistanu, Argentyny, Bangladeszu, Białorusi i Chile. Specjalnym partnerem targów jest Francja, będzie więc można obejrzeć wystawę, dotyczącą relacji polsko-francuskich w latach 1914-1921.
Targi będą okazją do spotkań z twórcami literatury polskiej i światowej. Przygotowano bogaty program dla dzieci i młodzieży, który obejmie między innymi warsztaty komiksów czy tworzenia reportaży. Honorowym patronatem objął imprezę prezydent Andrzej Duda, a także minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/M.Jędrzejczyk/Siekaj

COMMENTS