HomePILNE

Warszawa tonie w śmieciach. “Prezydent Rafał Trzaskowski nic z tym nie robi”

Warszawa tonie w śmieciach. “Prezydent Rafał Trzaskowski nic z tym nie robi”

Radni Prawa i Sprawiedliwości żądają wyjaśnień od prezydenta stolicy w sprawie odpadów komunalnych.  Jak powiedział Sebastian Kaleta – radny miasta stołecznego Warszawy z klubu Prawa i Sprawiedliwości – stolica tonie w śmieciach, miasto nie radzi sobie z wywozem odpadów, a prezydent Rafał Trzaskowski nic z tym nie robi. Kaleta dodał, że sytuacja jest dramatyczna, gdyż śmieci zalegają nie tylko w altanach ale też poza nimi – na chodnikach, przed budynkami. “Wezwaliśmy pana Trzaskowskiego by wziął się do roboty a przede wszystkim zaczął od zdymisjonowania wiceprezydenta Michała Olszewskiego odpowiedzialnego za tę śmieciową katastrofę” – zaznaczył Sebastian Kaleta. Podkreślił, że to nie pierwszy raz, kiedy Warszawa nie radzi sobie z wywozem odpadów.

Cezary Wąsik – radny dzielnicy Targówek z klubu PiS – dodał, że mieszkańcy żądają pisemnego wyjaśnienia sytuacji nie zajmowania się problemami mieszkańców. Zaznaczył, że jest mu wstyd jako radnemu dzielnicy za Rafała Trzaskowskiego, który “zamiast rozwiązać problem lata po całej Europie” . Mieszkańcy pytają co się dzieje, dlaczego nikt nie interesuje się wywozem odpadów. Obawiają się namnożenia insektów i szczurów – zaznaczył Cezary Wąsik.

Obaj radni wyrazili nadzieję, że Rafał Trzaskowski po dzisiejszej interwencji zareaguje i rozwiąże problem zalegających odpadów, co, jak zaznaczyli, należy do jego obowiązków.

 

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/gaj

COMMENTS