13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Warszawa/ Senior chciał pomóc „policjantom”, oddał nastoletnim oszustom ponad… 652 tys. zł!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

94-letni mieszkaniec Mokotowa omal nie stracił dorobku całego życia. Starszy mężczyzna był przekonany, że bierze udział w „policyjnej” akcji, przekazał oszustom ponad 652 tys. zł. Całą akcję obserwowali prawdziwi kryminalni, którzy na gorącym uczynku zatrzymali dwóch nastolatków. Trzeci wpadł kilka dni później.

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak przekazał PAP, że dzięki informacjom policjantów wydziału kryminalnego KSP, 94-letni mieszkaniec Mokotowa nie stracił dorobku całego życia. „Mężczyzna był przekonany, że bierze udział w policyjnej akcji. Przygotował ponad 652 tysięcy złotych i zgodnie z instrukcjami, jakie otrzymał od fałszywych funkcjonariuszy, zapakowane w reklamówce wyniósł je przed blok i zostawił przy drzwiach wejściowych do budynku” – tłumaczył nadkomisarz.

 

„Policjanci obserwowali dwóch młodych mężczyzn, którzy kręcili się wokół bloku, naprzemiennie rozmawiając przez telefon. Kiedy jeden z nich podszedł pod klatkę i zabrał pozostawioną przez starszego mężczyznę torbę, funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Po chwili zatrzymali młodego mężczyznę, który na ich widok bezskutecznie usiłował uciec” – wyjaśnił policjant.

 

Po sprawdzeniu torby, okazało się, że cała była wypełniona pieniędzmi. „W ręce policjantów wpadł też drugi z mężczyzn. Okazało się, że zatrzymani przez policjantów mężczyźni to nastolatkowie w wieku 15 i 16 lat” – podał.

 

„W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili adres pokrzywdzonego, który pozostawił gotówkę przed wejściem do budynku. Policjanci wezwali też na miejsce członka jego rodziny, po czym po przeliczeniu pieniędzy, zwrócili je właścicielowi” – zaznaczył.

 

Dodatkowo kilka dni później do sprawy kryminalni zatrzymali trzeciego podejrzanego. „To 15-latek, który wspólnie i w porozumieniu z kolegami brał udział w oszustwie na 94-latku” – przekazał.

 

„Nastolatkowie zostali osadzeni w policyjnej izbie dziecka. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich” – dodał rzecznik KSP. (PAP)

 

autor: Bartłomiej Figaj

 

bf/ jann/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520