Warszawa: Powołano konsorcjum naukowe związane z rozwojem elektromobilności

Warszawa: Powołano konsorcjum naukowe związane z rozwojem elektromobilności

Polscy naukowcy będą pracować nad technologiami związanymi z rozwojem elektromobilności. W Warszawie zawiązano specjalne konsorcjum naukowe – Pol-Stor-En. W jego skład wchodzą Akademia Górniczo-Hutnicza, Instytut Metali Nieżelaznych, Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski. 

Jego głównym celem są badania związane między innymi z opracowaniem technologii produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych.
W opinii wiceministera energii Michał Kurtyka, baterie litowo-jonowe stają się paliwem XXI wieku.”Bateria jest ropą przyszłości” – dodała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Według niej, uczestnictwo Polski w tym przedsięwzięciu jest najlepszym dowodem na to, że nasza gospodarka ma się dobrze.
W styczniu Sejm przyjął ustawę projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Przewiduje ona m.in. system zachęt, w tym zniesienie akcyzy na samochody elektryczne i hybrydy plug-in (PHEV).

IAR K.P. /dw

COMMENTS

WORDPRESS: 0