HomeŚląskie

W Zabrzu grasują… pieluchowi oszuści. Poszkodowanych jest już 200 osób

W Zabrzu grasują… pieluchowi oszuści. Poszkodowanych jest już 200 osób

Zabrzańscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy zakupie na portalach społecznościowych i aukcjach internetowych pieluch jednorazowych dla dzieci.

 

Klienci kupują w okazyjnej cenie pieluchy, ale towaru nigdy nie otrzymują. Tylko w krótkim czasie w ten sposób zostało oszukanych prawie 200 osób. Czynności w sprawach trwają.

 

Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą czynności w sprawach oszustw na portalach społecznościowych i aukcjach internetowych.

 

Oszuści oferują sprzedaż pieluch jednorazowych dla dzieci znanych marek w okazyjnych cenach. Niestety, klient który płaci za transakcję nigdy nie otrzymuje zmówionego towaru. Tylko w sprawach prowadzonych przez zabrzańskich policjantów w ten sposób zostało już oszukanych prawie 200 osób.

 

Czynności w sprawach trwają, a policjanci apelują do wszystkich korzystających z internetowych zakupów o rozwagę w podejmowaniu decyzji. To co wydaje nam się niezwykle okazyjnym i tanim zakupem, nie zawsze jest uczciwą transakcją.

 

aipCOMMENTS