W co wierzy premier Morawiecki?

W co wierzy premier Morawiecki?

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że wierzy w zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Jego zdaniem, jest ono konieczne do przebudowy i długofalowego rozwoju Polski. 

Premier wziął udział w XIV Zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Spale. Mateusz Morawiecki zaapelował do sympatyków i członków PiS, aby nie poprzestali na dotychczasowych sukcesach i nie dali się zwieść wynikom przedwyborczych sondaży. W jego ocenie, do zwycięstwa potrzebna jest wola, charakter i dobre serce.
Premier podkreślił, że wygrana Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych stworzy podstawy do długofalowego rozwoju kraju. Szef rządu zadeklarował, że PiS będzie broniło konstytucji i wartości, jakie są w niej zapisane, jak na przykład instytucji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. Wcześniej premier powiedział, że celem jego ugrupowania jest także utrzymanie lub zwiększenie dotychczasowego wzrostu gospodarczego przy jednoczesnym dbaniu o politykę społeczną.
Premier Mateusz Morawiecki powiedział też, że najbliższe wybory parlamentarne zdecydują o losach Polski przynajmniej na 10 kolejnych lat. Podkreślił, że najbliższe miesiące będą czasem “najostrzejszej walki politycznej”. Przedstawił też priorytety Prawa i Sprawiedliwości w kampanii przed jesiennymi wyborami. “Dla nas celem jest Rzeczpospolita nowoczesna, a także solidarna i sprawiedliwa dla słabszych, nowoczesna i silna również za granicą” – mówił Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem Polska, osiągnęła prestiż międzynarodowy, ponieważ “Prawo i Sprawiedliwość potrafi rządzić i jest gospodarzem polskiej ziemi”. Mateusz Morawiecki podkreślił, że nadchodzące wybory parlamentarne będą najważniejszym głosowaniem od 1989 roku. Zaapelował do zgromadzonych o obronę wolności i solidarności. “Nie dzielimy Polski na prawą, lewą, wschód, zachód, północ, południe, tradycyjną, innowacyjną – dla nas naprawdę Polska jest jedna” – przekonywał Mateusz Morawiecki.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Dawid Grygorcewicz/kt/hm/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0