USA: Dziś rozdanie Złotych Globów, “Twój Vincent” z szansami

USA: Dziś rozdanie Złotych Globów, “Twój Vincent” z szansami

W nocy poznamy zdobywców Złotych Globów. Nagrody zostaną przyznane 75. raz przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. W tym roku w kategorii najlepsza animacja nominowany jest “Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchman.
“Twój Vincent” to opowieść o tragicznej postaci Vincenta van Gogha, który jest też próbą rozwikłania zagadki śmierci malarza.
Film powstawał w dwóch etapach: najpierw został zagrany przez aktorów, następnie każda z 65 tysięcy klatek filmowych została namalowana przez 125 malarzy z całego świata.
Odtwórca roli Vincenta van Gogha, Robert Gularczyk podkreśla, że nominacja do Złotego Globu to ogromne wyróżnienie. Aktor przypomina, że Złote Globy to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na świecie, a nominacja niezmiernie go cieszy ponieważ kiedy Dorota Kobiela i Hugh Welchman zaczynali pracę nad tym filmem, nikt się nie spodziewał, że będą w stanie rywalizować z największymi produkcjami animowanymi na świecie. Tymczasem, dodaje Robert Gularczyk, ta nominacja pokazuje, że tak się dzieje.
Robert Gularczyk podkreśla, że rola van Gogha była jego debiutem na dużym ekranie, dlatego niezależnie od tego czy film “Twój Vincent” otrzyma Złoty Glob czy nie, dla niego jest to wyjątkowa produkcja. Ten film, podkreśla, dał mu pewność siebie, która pozwoliła mu stać się lepszym aktorem i to jest dla niego najważniejszą nagrodą. Natomiast, dodaje aktor: “jest niezwykle przyjemne móc sobie wpisać do CV, że wzięło się udział w filmie, który był nominowany do Złotego Globu, a może go nawet dostał”.
Polsko-brytyjska produkcja konkuruje o Złoty Glob z filmami: “Coco”, “Dzieciak rządzi”, “The Breadwinner” i “Fernando”.
Na początku grudnia “Twój Vincent” otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w kategorii najlepszy film animowany 2017 roku
Film ten wygrał też konkurs filmów animowanych w Szanghaju, a także zdobył nagrodę publiczności na najważniejszym festiwalu animacji w Annecy

Informacyjna Agencja Radiowa IAR Witold Banach/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0