Dwa duże pożary w nocy z soboty na niedzielę. Jedna ofiara śmiertelna

Dwa duże pożary w nocy z soboty na niedzielę. Jedna ofiara śmiertelna

W nocy z soboty na niedzielę strażacy interweniowali przy dwóch pożarach. Pierwsze było wezwanie do palących się samochodów i hali firmy logistycznej w Kowalach. Drugie dotyczyło mieszkania na Młyniskach. W skutek pożaru zginęła jedna osoba.

 

Na ul. Magnackiej 15 zaczęło się palić w sobotę (6 stycznia) ok godz. 22:50. Hala magazynowa należąca do firmy logistycznej uległa częściowemu spaleniu. Spaliły się również trzy ciągniki stojące przed halą. Na miejscu z pożarem walczyło 17 zastępów straży pożarnej. Ogień udało się opanować ok. godz. 4 nad ranem.

Nie był to koniec zmagań strażaków tej nocy, gdyż o godz. 5:39 wpłynęło kolejne zgłoszenie. Dotyczyło pożaru dwupiętrowej kamienicy przy ul.Twardej w Gdańsku. Z nieznanych obecnie przyczyn ogień pojawił się w jednym z mieszkań. Przebywały w nim cztery osoby. Niezwłocznie ewakuowano wszystkich mieszkańców kamienicy – 10 osób. Niestety jedna osoba zmarła, a jedna trafiła do szpitala. Strażacy swoją akcję na ul.Twardej skończyli kilkanaście minut po godzinie 8.

Szymon Szewczyk (aip)

COMMENTS

WORDPRESS: 0