3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Uber ma konkurencję w Warszawie. Jest tańsza, ale jeździ tylko wieczorami i w nocy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rynek przewozu osób przechodzi od kilku lat prawdziwą rewolucję. Odbywa się to głównie za sprawą aplikacji, które łączą kierowców z pasażerami, wypierając w ten sposób tradycyjnych taksówkarzy. Na warszawskim rynku pojawił się niedawno zupełnie nowy gracz.

Liderem przewozu osób nowej generacji jest Uber, który światowym gigantem w tym segmencie. W Warszawie pojawiła się odpowiedź na tę aplikację – Sówka, której kierowcy na razie podróżują w późnych porach. To oferta kierowana obecnie przede wszystkich do warszawskich imprezowiczów.

 

Większość kierowców Sówki rozpoczyna kursy o 19, a kończy o 6 rano. Sówka w odróżnieniu od Ubera nie różnicuje cen w zależności od natężenia ruchu. Nie ma także podziału na strefy przejazdu. Za każdy przejechany kilometr płacimy 1,3 zł. Opłata za trzaśnięcie drzwiami kosztuje z kolei 4 zł.

 

W odróżnieniu od Ubera, płacić za przejazd można także gotówką. Sówka robi się coraz popularniejsza wśród mieszkańców stolicy. Do tej pory pobrano ją 3000 razy. Założyciele Sówki tłumaczą, że nie chcą być konkurencją dla taksówek – z ich usług mogą korzystać raczej osoby, które po udanej zabawie wracały zazwyczaj do domu nocnymi autobusami.

AIP

- Advertisement -

Podobne

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520