15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Boże Narodzenie u Skarbnika Hrabstwa Cook

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Międzynarodowe kolędowanie z Marią Pappas

CHICAGO: W biurze Skarbnika Powiatu Cook Marii Pappas w centrum Chicago odbyła się tradycyjna Bożonarodzeniowa Uroczystość na której nie mogło zabraknąć przedstawicieli chicagowskiej Polonii.

Kolędowanie z Marią Pappas odbywa się od kilkunastu lat i przyciąga wielu przedstawicieli społeczności etnicznych mieszkających w hrabstwie Cook. Z tej okazji przez różne grupy etniczne mieszkające w Chicago zostało udekorowanych także 90 choinek. Nie zabrakło też polskiego drzewka.

 

W czasie uroczystości wystąpił min zespół ze szkółki działającej przy Związku Podhalan w Ameryce Północnej.

Śpiewano kolędy po angielsku, niemiecku i po polsku. Pappas akompaniowała na keyboardzie i pięknie śpiewała wspólnie z uczestnikami. Maria Pappas jest Greczynka z pochodzenia, jej rodzice urodzili się w Grecji.

 

 

 

Na codzień biuro Skarbnika Powiatu Cook zajmuje się zbieraniem podatków od nieruchomości, a potem ich rozdzielaniem do odpowiednich instytucji rzędowych. Pappas jest bardzo efektywnym skarbnikiem powiatu Cook.

 

Pomysłodawczynią kolędowania w biurze skarbnika Powiatu Cook jest Pat Michalski, emerytowany pracownik biura skarbnika hrabstwa Cook, która pracowała także w biurze gubernatora stanu Illinois.

 

 

 

 

@ Tekst i zdjęcia Andrzej Mikołajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520