13.5 C
Chicago
wtorek, 20 lutego, 2024

U komarów w powiecie Lake wykryto wirus Zachodniego Nilu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

U komarów w powiecie Lake potwierdzono obecność wirusa Zachodniego Nilu. Jak poinformował departament zdrowia Illinois, 28 czerwca poddano badaniu komary w Highland Park. Przeprowadzone testy potwierdziły u nich obecność tego niebezpiecznego wirusa.

 

Wcześniej wirusa Zachodniego Nilu stwierdzono też u 60-letniej mieszkanki Chicago i jest to pierwszy przypadek tej choroby w sezonie 2018 w Illinois. Dodajmy, że od 2002 roku w powiecie Lake na wirusa Zachodniego Nilu zachorowały 64 osoby, z czego dwie zmarły. W ostatnich latach Illinois znalazło się wśród 6 stanów, gdzie najwięcej ludzi zaraziło się tym wirusem.

Przypominamy, że wirus Zachodniego Nilu przenoszony jest głównie przez komary, większość zarażonych osób nie ma widocznych objawów u innych z kolei występuje wysoka gorączka, bóle głowy i mięśni a także nudności. Szczególnie zagrożone są osoby ze słabym układem immunologicznym oraz starsze. Wirus Zachodniego Nilu jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia, może wywołać zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych a nawet doprowadzić do śmierci.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520