Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja 2018 na Jasnej Górze

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja 2018 na Jasnej Górze

W sobotę i w niedzielę 7 i 8 lipca na Jasnej Górze odbywała się pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. W tle, niemal u stóp klasztoru, trwał z kolei Marsz Równości i kontrmanifestacje środowisk prawicowych. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Polska miłością wskrzeszona”. To najliczniejsza pielgrzymka, która odbywa się w ciągu roku w jasnogórskim sanktuarium. W tym roku uczestniczy w niej ok. 100 tys. osób. Gościem pielgrzymki był premier RP Mateusz Morawiecki i liczni ministrowie jego rządu.

Centralnej Mszy św. towarzyszącej pielgrzymce sympatyków rozgłośni z Torunia przewodniczył kard. Zenon Grocholewski z Watykanu. – Gratuluję Rodzinie Radia Maryja jej poczynań na rzecz prawdy i dobra w naszym kraju. Gratuluję jej poczynań na rzecz respektowania chrześcijańskich korzeni naszego narodu, na rzecz wartości duchowych. Gratuluję jej troski o dobro rodziny, o prawa rodziców, o prawo do życia tych najbardziej bezbronnych. Gratuluję jej troski o solidne wychowanie młodego pokolenia – mówił podczas homilii kard. Zenon Grocholewski. – Gratuluję Rodzinie Radia Maryja działania na rzecz demokracji w Polsce, wolności mediów i wspierania tych mediów, które propagują prawdziwe wartości.
Jeszcze przed samą mszą świętą głos zabrał Tadeusz Rydzyk, który nawoływał do ignorowania głosów w innych mediach na temat tego, ile rząd PiS-u daje pieniędzy na uczelnię redemptorysty. Ojciec Rydzyk skomentował także trwający w tym samym czasie w centrum Częstochowy Marsz Równości. – Kiedyś normalnie się to nazywało „zboczenie” – skomentował dyrektor Radia Maryja.
Jak informuje biuro prasowe Jasnej Góry, na 27. już pielgrzymce zorganizowanej przez rozgłośnie ojca Tadeusz Rydzyka obecni byli ministrowie polskiego rządu m.in. Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej; Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji; Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości; Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej; Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi; Witold Bańka, minister sportu; Andrzej Adamczyk, minister transportu; Adam Kwiatkowski, minister w kancelarii prezydenta RP Andrzeja Dudy; Beata Kempa, minister ds. humanitarnych w kancelarii premiera RP; Joanna Kopcińska, minister w kancelarii premiera RP, rzecznik Rządu.
W niedzielę 8 lipca u stóp Jasnej Góry odbyły się też Marsz Równości oraz kontrmanifestacje środowisk prawicowych.

Piotr Ciastek (aip)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0